Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie szkoły łączą pokolenia – konferencja

Miasto Kraków zaprasza nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, seniorów i wszystkie zainteresowane osoby na trzecią konferencję z cyklu „Edukacja do późnej dorosłości”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 14 grudnia, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a jego tematem będą międzypokoleniowe działania krakowskich szkół. To okazja, aby poznać wyjątkowy krakowski program i jego realizatorów.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Od trzech lat w krakowskich szkołach, przedszkolach, domach kultury i bursach realizowany jest program „Edukacja do późnej dorosłości”. Ma uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby osób starszych, budować mosty między pokoleniami oraz tworzyć pozytywny wizerunek starości, która we współczesnej psychologii rozwojowej określana jest jako późna dorosłość.

Program jest odpowiedzią miasta na wyzwania demograficzne i społeczne. Przyszłość młodych ludzi to konieczność obcowania z coraz większą liczbą osób starszych, to także ekonomiczne i społeczne zapotrzebowanie na wykorzystanie potencjału starszych osób dla innowacyjnej gospodarki. Do tego potrzebne są stosowne kompetencje. A ich nauka może zacząć się już w szkole. Krakowskie dzieci i młodzież nabywają je w działaniach międzypokoleniowych, których doświadczają w czasie realizacji programu „Edukacja do późnej dorosłości”. Coraz więcej krakowskich szkół ma już certyfikat „Szkoła łączy pokolenia”.

Do tej pory odbyły się dwie konferencje dla dyrektorów szkół i nauczycieli, przeprowadzono szereg szkoleń dla nauczycieli, wypracowano kilka ciekawych scenariuszy lekcji, opracowano procedurę sięgania przez szkoły po certyfikat „Szkoła Łącząca Pokolenia”.

Na piątkowej, trzeciej konferencji – w godz. 13.00–17.30 – będzie można usłyszeć o programie, jego dotychczasowych efektach, a także o tym, jak się zaangażować i jak zdobyć certyfikat. Nie zabraknie dyskusji o inspirujących praktykach.

Szczegóły na stronach internetowych dlaseniora.krakow.pl i portaledukacyjny.krakow.pl. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: Renata.Dulska@um.krakow.pl w terminie do 11 grudnia.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat