Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. We wtorek, 20 listopada rozpoczęła się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.

Fot. etiudaandanima.pl
etiudaandanima.pl

O Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura w konkursie Etiuda, powalczy 35 zakwalifikowanych do finału etiud. Z kolei w organizowanym po raz drugi konkursie animacji polskiej widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków. ANIMA.PL obejmie 40 produkcji – z ponad 100 zgłoszonych. W tym konkursie statuetki Żmija wręczy jury, którego przewodniczącym jest polski twórca i pedagog Hieronim Neumann. Natomiast nagroda dla Artysty 25-lecia Festiwalu Etiuda&Anima trafi do rąk jednego z najbardziej uznanych twórców animacji poklatkowych Jana Švankmajera. Na festiwalu zobaczymy jego najnowszy pełnometrażowy film „Owady”.

W ramach imprez pozakonkursowych widzowie mogą przypomnieć sobie historyczne osiągnięcia kinematografii, a także zapoznać się z niedocierającymi na polskie ekrany współczesnymi krótko i długometrażowymi animacjami.

Program jubileuszowej edycji festiwalu zamkną liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. konferencja „Animacja, fabuła, dokument”, warsztaty animacji dla dzieci i warsztaty animacji abstrakcyjnej.

Więcej informacji: etiudaandanima.pl

Plakat-EtiudaAnima-2018

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat