Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowianin ekspertem Komisji Europejskiej

Prof. Tadeusz Uhl z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wszedł w skład zespołu eksperckiego Komisji Europejskiej, która ma się zająć  wypracowaniem europejskiej polityki dotyczącej finansowania i rozwoju nowoczesnych technologii. Krakowski naukowiec jest jedynym Polakiem, który zasiadł w tej grupie specjalistów.

Prof. Tadeusz Uhl z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH został powołany do specjalnego zespołu ekspertów Komisji Europejskiej, który ma się zająć opracowaniem strategii UE dotyczącej rozwoju najnowszych technologii. Zespół działający pod nazwą High Level Group ma przygotować politykę unijną tej kwestiach, która ma być realizowana w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. „Polska po raz pierwszy będzie miała wpływ na tak ważne zagadnienia związane z najnowszymi technologiami i ich finansowaniem" – podkreśla profesor Uhl, w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Prof. Tadeusz Uhl jest absolwentem krakowskiej AGH, obecnie jest szefem Katedry Robotyki i Mechatroniki tej uczelni. Kierowane przez niego zespoły są autorami wielu wynalazków, m.in. bezzałogowego helikoptera do zadań pomiarowych, czy mikrorobota do badania komórek.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-01-07
Data aktualizacji: 2013-01-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź