Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

Wczoraj, 11 listopada, obchodziliśmy 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaapelował do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej na swoich domach. Autobusy i tramwaje są udekorowane również dzisiaj, 12 listopada.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W rocznicę odzyskania niepodległości Kraków został udekorowany flagami państwowymi. Pojawiły się na Rynku Głównym, Małym Rynku, na budynkach publicznych oraz pojazdach komunikacji miejskiej.

W Święto Niepodległości kładka o. Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska-Wielicka zaświeciły na biało-czerwono. Patriotyczna iluminacja pojawiła się również na fasadzie Centrum Kongresowego ICE Kraków i TAURON Areny Kraków.

Przed świątecznym weekendem dla mieszkańców miasta biało-czerwone flagi na 100-lecie odzyskania niepodległości przygotowały Wodociągi Miasta Krakowa. „Flagi dla mieszkańców na 100-lecie odzyskania niepodległości” – to symboliczna akcja zachęcająca do wspólnego świętowania tego szczególnego wydarzenia i wywieszenia flag w domach i podkreślenia uroczystego charakteru tegorocznych obchodów.

Flagi można było odbierać do 9 listopada w Centrum Obsługi Mieszkańców Wodociągów Miasta Krakowa przy ul. Senatorskiej 9, a także przy fontannie w parku Lotników Polskich, do wyczerpania zapasów.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL, JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-11-12
Data aktualizacji: 2018-11-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź