Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trasa Łagiewnicka: wahadłowy ruch tramwajów do Borku Fałęckiego

Od 7 listopada do 10 listopada prowadzone były prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej w ramach realizacji tzw. Trasy Łagiewnickiej. Od 11 listopada przywrócony został ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. Na odcinku pomiędzy przystankami „Łagiewniki ZUS” i „Solvay” ruch tramwajów odbywa się wahadłowo po jednym torze.

Fot. Trasa Łagiewnicka
Trasa Łagiewnicka

Zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w tym rejonie. Bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.

Po zakończeniu wskazanych robót przygotowawczych, na ul. Zakopiańskiej zamknięte zostanie istniejące przejście podziemne pod ul. Zakopiańską (rejon stacji paliw), zaś przejście dla pieszych wyznaczone zostanie w poziomie terenu w rejonie ZUS.

Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonuje w następujący sposób:

  • linie nr 19, 22 i 78 – kursują wahadłowo; częstotliwości kursowania linii pozostają bez zmian;
  • linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki.
    Linia zatrzymuje się będzie na następujących przystankach: „Borek Fałęcki” (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli), „Solvay” (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” (w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki), „Łagiewniki” (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej).
    Linia nr 708 kursuje w dni powszednie w godzinach 5:00 – 21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w sobotę co 7,5 minuty.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane odrębnym komunikatem.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

  • bilety okresowe wykupione na linie nr 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej nr 708.
Informacje o zmianie w organizacji ruchu dostępne są na stronie internetowej Trasy Łagiewnickiej.
 
pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-11-11
Data aktualizacji: 2018-11-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat