Komunikat archiwalny

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym

Targi bożonarodzeniowe otwarte. Świąteczny klimat zawitał do miasta już 30 listopada i zostanie z nami do 26 grudnia. Natomiast od 27 grudnia do 6 stycznia potrwają targi noworoczne na krakowskim Rynku.

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym
Fot. Wiesław Majka

Dźwięk kolęd, zapach przypraw korzennych, blask świątecznych lampek, ciepła, wyjątkowa atmosfera – wszystko to czeka na krakowian i turystów. Jak co roku, na Rynku Głównym sprzedawcy otworzyli swoje kramy, na których królują świąteczne ozdoby, odzież oraz rękodzieła. Dodatkowo na stoiskach można spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

To nie koniec świątecznych atrakcji. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA