Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Cmentarze na Wszystkich Świętych - przydatne informacje

Sprawdź najważniejsze informacje o funkcjonowaniu cmentarzy komunalnych w okresie święta Wszystkich Świętych.

Dojazd

Ze względów bezpieczeństwa oraz licznych ograniczeń w ruchu pojazdów w rejonach cmentarnych, sugerujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej.

Ochrona osób i mienia

Od tygodnia poprzedzającego dzień Wszystkich Świętych do 2 listopada w pobliżu cmentarzy i na ich terenie wzmożone będą patrole policji i straży miejskiej. Teren cmentarzy będzie również patrolowany przez pracowników Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Zachowanie w przypadkach nadzwyczajnych

Wszelkie uwagi, spostrzeżenia, zgłoszenia osób zaginionych, prosimy kierować do pracowników dyżurujących w Biurze Obsługi Klienta, do portierów lub pracowników ZCK znajdujących się na terenie cmentarza, których będzie można rozpoznać po identyfikatorach.

Dostęp do cmentarzy

Na wszystkich cmentarzach komunalnych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia i wyjścia.

Toalety

Oprócz znajdujących się na cmentarzach stałych toalet, udostępnione zostaną dodatkowe toalety przenośne wraz z ich pełnym serwisem.

Kontenery na śmieci

Oprócz dotychczasowych koszy znajdujących się na terenie cmentarzy, przewidziano dodatkowe kontenery na śmieci. Ustawione one zostaną w newralgicznych miejscach cmentarzy komunalnych.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Na cmentarzach: Rakowickim, Prądnik Czerwony i Grębałów w dniu 1 listopada osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z przewozu meleksami do grobów rodzinnych. Meleksy ustawione zostaną przy bramach wyżej wymienionych cmentarzy. Obsługę meleksów zapewnią pracownicy ZCK.

Ponadto, od 29 października do 5 listopada dostępne będą dodatkowe wózki inwalidzkie, które znajdować się będą na: cmentarzu Rakowickim (na portierni przy bramie głównej, na portierni przy al. 29. Listopada, na portierni przy ul. Prandoty), a także na cmentarzach: Podgórskim, Prądnik Czerwony i Grębałów.

Punkty medyczne

1 listopada od godz. 10.00 do 17.00 na cmentarzu Rakowickim i od godziny 10.00 do 15.00 na cmentarzach: Podgórze, Prądnik Czerwony i Grębałów uruchomione zostaną punkty medyczne, obsługiwane przez dyżurujących przedstawicieli służb medycznych wyposażonych w podstawowe środki sanitarne i opatrunkowe.

Tablice informacyjne

Ułatwieniem dla odwiedzających cmentarze komunalne będzie rozmieszczenie tablic informacyjnych. Dodatkowo w Biurach Obsługi Klienta ZCK dostępne będą plany cmentarzy z zaznaczoną lokalizacją, m.in.:

  • kontenerów na śmieci,
  • punktu medycznego,
  • ujęć wody,
  • toalet
  • dodatkowych wejść i wyjść.

W związku z tym, że bramy główne cmentarzy są głównym ciągiem komunikacyjnym udostępnianym w ciągu całego roku nie ma potrzeby ich dodatkowego oznaczania.

Dodatkowe dyżury pracowników ZCK

W dniu 1 listopada 2018 r. w budynkach administracyjnych cmentarzy Rakowickiego, Podgórskiego, Prądnik Czerwony i Grębałów pracownicy ZCK pełnić będą dyżury informacyjne, w trakcie których będzie możliwość uzyskania informacji o lokalizacji poszczególnych grobów. W uzasadnionych przypadkach, możliwe będzie wskazanie przez dyżurujących pracowników lokalizacji grobu bezpośrednio w terenie. Dyżury odbywać się będą od godz. 8.00 do 15.30.


pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat