Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bieg Twierdzy Kraków w forcie Prokocim

21 października, odbyła się kolejna edycja Biegu Twierdzy Kraków. Tym razem bieg odbył się przy forcie Prokocim na ul. Kostaneckiego. W trakcie wydarzenia było możliwe także zwiedzanie fortu.

Fot. Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Rawelin

Zabytek powstał w latach 1882-1886, a jego zadaniem była obrona Traktu Lwowskiego. Jest to typowy fort artyleryjski, który razem z sąsiednimi fortami brał udział w zakończonych zwycięstwem walkach z Rosjanami w grudniu 1914 r. W okresie międzywojennym był magazynem wojskowym, a później cywilnym. Obecnie jest niezagospodarowany.  

Przy forcie Prokocim tradycyjnie do wyboru będą dwie trasy – 5 i 10 kilometrów i dwie kategorie: kobiety/mężczyźni. Trasa została wytyczona w formie pętli o długości 2,5 km po leśnych ścieżkach. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Program biegu:

  • godz. 8.30-9.30 - rejestracja zawodników
  • godz. 10.00 - start biegu
  • godz. 12.00 - dekoracja zwycięzców.

Zapisy są możliwe na stronie internetowej Biegu Twierdzy Kraków. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do piątku, 20 października. Po tym terminie konieczne jest skontaktowanie się z organizatorem wydarzenia.

Na bieg zapraszają Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, Stowarzyszenie Adventure i Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Rawelin.

Adres: ul. Kostaneckiego, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-21
Data aktualizacji: 2018-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź