Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powstanie kolejny nowoczesny basen przyszkolny

W poniedziałek, 15 października, podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 przy alei Kijowskiej w Krakowie. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. telewizja.krakow.pl

- Kraków zawsze dbał o szybkie tempo rozwoju infrastruktury sportowej skierowanej dla dzieci i młodzieży. W ciągu ostatnich lat wybudowaliśmy ponad 150 boisk przyszkolnych, międzyszkolnych i klubowych różnego typu. Wybudowaliśmy klika basenów, a ten, który powstaje w tym miejscu, to jeden z trzech basenów w trakcie budowy. To bardzo wiele. Dodam, że żadne miasto w Polsce nie prowadzi inwestycji sportowych dla sportu amatorskiego oraz dla dzieci i młodzieży, w takim tempie – powiedział prezydent Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowej uroczystości.

- Szkoła, na terenie której się znajdujemy, nosi imię Olimpijczyków, sądzę więc, że powstający tu ten basen będzie wstępem do tego, aby spośród was wzorem Otylii Jędrzejczak wyrośli następni olimpijczycy. Będzie on basenem specyficznym, będzie posiadał bowiem aż sześć torów, z czego na trzech z nich będzie regulowane, podnoszone dno tak, aby można było uczyć tu pływania najmłodszych. To drugi basen tego typu, który budujemy w Krakowie – dodał prezydent.


Oprócz sportowej hali basowej z sześciotorową niecką o wymiarach 25x 16 m i głębokości 3 m z dnem podnoszonym na szerokości trzech torów (zakres regulacji będzie wynosić od 0 do 3 m) w obiekcie znajdą się:

  • strefa spa z sauną suchą i parową, grotą solną, jacuzzi
  • siłownia z salą treningową
  • strefa sanitarno–szatniowa
  • sala konferencyjna
  • kawiarnia
  • pomieszczenia techniczne i administracyjne.

Powierzchnia zabudowy wyniesie 1 428 m2, a kubatura budynku 16 527 m2. Szacunkowy koszt inwestycji to 22 mln zł.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-15
Data aktualizacji: 2018-10-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź