Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Brakuje środków czystości?

Chusteczki higieniczne, mydło, papier toaletowy. Czy faktycznie dyrektorzy przedszkoli proszą rodziców o zakupy środków czystości? Tematem zajęła się Komisja Edukacji.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl
Wiesław Majka / krakow.pl

Do radnego Adama Kality zgłosili się zaniepokojeni rodzice, którzy twierdzili, że w przedszkolach informują o konieczności przynoszenia bądź zakupów środków czystości. Radny chciał wiedzieć, czy rzeczywiście takie sytuacje mogą mieć miejsce.

Jak poinformowała Anna Korfel-Jasińska, Dyrektor Wydziału Edukacji - nie słyszała o takich sytuacjach i absolutnie nie powinny one mieć miejsca. - Gmina wszystko kupuje dla dzieci sama, a jeśli jakieś przedszkole uważa, że są to środki niewystarczające, powinno się do nas zgłosić. Do tej pory tylko jedno gminne przedszkole zwróciło się z prośbą o zwiększenie środków finansowych na takie rzeczy – mówiła Anna Korfel-Jasińska.

Z kolei radna Teodozja Maliszewska pytała, jak kształtuje się zatrudnienie w tym roku, po zatwierdzonych arkuszach organizacyjnych, tj. ilu nauczycieli łączy etaty w kilku placówkach oraz jak często występują takie przypadki. Niestety, Wydział Edukacji nie dysponuje takimi danymi. Natomiast, bardzo istotną informacją jest fakt, że liczba nauczycieli w szkołach i placówkach samorządowych jest większa o 150 etatów niż w roku ubiegłym i wynosi teraz 6946 etatów.

pokaż metkę
Autor: BS
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat