Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Seniorzy spotkali się w Krakowie

W piątek, 21 września w Krakowie odbyły się V Ogólnopolskie Senioralia. To jedno z największych wydarzeń integrujących środowiska seniorów z całej Polski. W programie znalazły się m.in. przemarsz z kościoła Mariackiego do kina Kijów.Centrum, bezpłatne wykłady i badania oraz różnego rodzaju rozrywki. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tradycyjnie Senioralia zainaugurowała uroczysta msza w kościele Mariackim, po której nastąpił przemarsz seniorów przez Stare Miasto – do kina Kijów.Centrum przy al. Zygmunta Krasińskiego. Tam odbyły się wykłady i badania. Była również część rozrywkową: koncerty, finały konkursów Stylowi, Senior Działkowiec, prezentacja gry, wręczenie statuetek Seniorom Roku, pokaz mody 60+ oraz potańcówka „Międzypokoleniówka” z udziałem DJ Viki.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Senioralia 2018

Organizatorzy zapraszali wszystkich seniorów, każdego, kto działa na rzecz osób 60+, członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku oraz innych organizacji seniorskich. Gośćmi są również aktywni działacze instytucji publicznych, społecznych i prawnych, a także osoby pochodzące z miast partnerskich programu Ogólnopolska Karta Seniora oraz władz samorządowych z całej Polski.

 

 

 
 

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat