Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Kopiec pamięci” – nowa wystawa w Domu Zwierzynieckim

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na nową wystawę pt. „Kopiec pamięci” - pierwszą z cyklu wystaw poświęconych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wernisaż odbył się w niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 12.00 w Domu Zwierzynieckim na ul. Królowej Jadwigi 41.

Fot. MHK / materiały prasowe
MHK / materiały prasowe

Wystawa przedstawia historię kopca Józefa Piłsudskiego oraz przypomina największą akcję patriotyczną dwudziestolecia międzywojennego upamiętniającej odzyskanie niepodległości. Ta niezwykła budowla, wpisującą się swą formą w specyficzną tradycję Krakowa, była hołdem złożonym marszałkowi. Miała być symbolem budzącym dumę wśród następnych pokoleń z odzyskanej niepodległości, wskazywać na ofiarność, trud i odwagę tak potrzebnych w czasie walki o wolny kraj, ale niezbędnych także w jego budowie.

Zwiedzający zostaną zaproszeni do refleksji nad relacją pamięci i patriotyzmu, która przyświecała twórcom niezwykłej budowli. Czy jest ona nadal dla nas czytelna? Czy organizujemy dziś akcje, które potrafią nas zjednoczyć tak, jak ponad 80 lat temu, gdy Polacy tworzyli wspólnotę przy sypaniu pomnika niepodległego kraju?
 
Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 27 stycznia 2019 r.

Kopiec pamięci,

ADRES: ul. Królowej Jadwigi 41, Kraków
pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-08-05
Data aktualizacji: 2018-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat