Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków dla niepełnosprawnych – weź udział w konsultacjach!

Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące strategicznego dokumentu, który określi działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz osób niepełnosprawnych w latach 2019–2022. Głos osób z niepełnosprawnościami oraz organizacji, które działają na ich rzecz, ma ogromne znaczenie. Konsultacje odbędą się 2 sierpnia w godz. 13.00–18.00 w Centrum Obywatelskim, przy ul. Reymonta 20/39, w salach 1w0140 oraz 1W014.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

„Powiatowy Program Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019–2022”, który powstanie w wyniku konsultacji, określi działania Gminy Miejskiej Kraków w obszarze problematyki osób z niepełnosprawnościami w perspektywie kolejnych czterech lat. Organizatorem konsultacji jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Program uwzględnia takie obszary, jak: niezależność osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, edukacja, zwłaszcza edukacja włączająca, dostępność, praca i zatrudnienie, zabezpieczenie społeczne, zdrowie, udział w życiu publicznym i politycznym, kultura, rekreacja, sport i turystyka, współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem konsultacji, mogą zgłosić swój udział mailowo: powiatowy.program@firr.org.pl lub telefonicznie: Anna Trzmiel +48 663 000 039.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat