Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków stolicą światowej grafiki

„Nowa Odsłona Wspaniałej Tradycji” – to hasło tegorocznej, 52. edycji Międzynarodowego Triennale Grafiki. Międzynarodowe święto artystów potrwa w Krakowie aż do jesieni.

Fot. triennial.cracow.pl

W piątek, 6 lipca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki - Immersed in Images / „Zanurzeni w obrazach”. W inauguracji ekspozycji weźmie udział Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig. W ramach wystawy zaprezentowane zostanie 257 prac autorstwa 115 twórców z 29 krajów świata, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie wspaniałej przestrzeni dialogu międzykulturowego, który aktualizuje się w formach wizualnych i różnorodności estetyk preferowanych przez twórców ze wszystkich zakątków świata.

Wystawa stawiać będzie także pytania o pogranicza medium graficznego, problematyzując relację pomiędzy grafiką i rzeźbą, instalacją, malarstwem czy sztuką wideo.

Również w piątek, 6 lipca o godz. 20.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Międzynarodowego Triennale Grafiki.

W trakcie wydarzenia Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig wręczy Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018.

Po zakończeniu obfitującego w graficzne wydarzenia 50-lecia Międzynarodowego Biennale i Triennale Grafiki w Krakowie, pod którego znakiem upłynął 2016 rok, rok 2018 przynosi nową odsłonę najstarszego międzynarodowego konkursu  graficznego w Europie organizowanego nieprzerwanie od 1966 roku. Kraków po raz kolejny staje się centrum graficznego świata. Wyjątkowa formuła imprezy przyczynia się do promocji światowej grafiki i prezentacji jej najciekawszych zjawisk.

Międzynarodowe Triennale Grafiki to nie tylko prestiżowy konkurs, to także wiele wystaw, spotkań, warsztatów i debat, które przybliżają odbiorcom obraz współczesnej grafiki. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.triennial.cracow.pl.

Program Główny [pdf]

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-07-06
Data aktualizacji: 2018-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź