Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Powróćmy jak za dawnych lat...” - spotkanie w nowohuckim DPS

W czwartek, 21 czerwca, w Domu Pomocy Społecznej na os. Sportowym 9 odbyło się spotkanie, w którym można było przenieść się w lata 20. i 30. ubiegłego wieku, ale też w czasy PRL-u, który każdy mieszkaniec DPS-u pamięta...

Fot. Dom Pomocy Społecznej na os. Sportowym 9

Podczas zabawy pokaz tańca zaprezentował Taneczny Klub Seniora z NCK, porywając wszystkich gości do zabawy. Grupa wolontariuszy z VI Liceum Ogólnokształcącego, współpracująca z Fundacją Dr Clown, przy pomocy aktorki Teatru Bagatela Aliny Kamińskiej, przygotowała występ - podróż między epokami i spotykania ze sławami minionych czasów.

Wszyscy goście prezentowali się w strojach z początku ubiegłego wieku, dzięki uprzejmości Opery Krakowskiej, która wypożyczyła kreacje. O jedzenie i obsługę gastronomiczną zadbali wolontariusze z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1.

Tradycyjnie w zabawie uczestniczyli mieszkańcy trzech nowohuckich Domów Pomocy Społecznej - z os. Szkolnego, Sportowego i Hutniczego oraz mieszkańcy mieszkania chronionego z os. Sportowego. W podróży w czasie towarzyszyła Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, rodziny mieszkańców domów, goście z DPS w Staniątkach i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych z os. Sportowego 28.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-06-22
Data aktualizacji: 2018-06-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź