Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Które ze zwierząt powinno typować wyniki na mundial?

Zwierzęta typujące wynik meczów podczas wielkich imprez sportowych to już właściwie tradycja. Dlatego i w czasie mundialu w Rosji tego elementu nie może zabraknąć! Specjalnie dla Was w krakowskim ogrodzie zoologicznym tamtejsze zwierzęta będą przewidywać wyniki meczów polskiej reprezentacji. Które zwierzaki spróbują przewidzieć rezultat? To już zależy od Was! Weźcie udział w zabawie wspólnie organizowanej przez zoo w Krakowie, miasto Kraków i radio RMF FM.

Fot. materiały prasowe RMF
materiały prasowe RMF

Które ze zwierząt z krakowskiego ogrodu zoologicznego ma według Was intuicję dorównującą trafnością typowania słynnej ośmiornicy o imieniu Paul, która przewidywała wyniki meczów reprezentacji Niemiec w piłce nożnej w mistrzostwach Europy w 2008 roku i na mundialu w 2010 roku? Zwierzę pomyliło się tylko dwa razy!

Czy równie sprytne będą pingwiny, żyrafy, a może słoń? Zwierzęta z krakowskiego zoo już przygotowują się do rywalizacji o Wasze względy. Bo to Wasze głosy zdecydują, które z nich będzie przewidywać wyniki meczów polskiej reprezentacji.

Spójrzcie na filmy i wybierzcie zwierzę, które ma szansę podbić serca kibiców, a przy okazji trafnie przewidzieć wynik piłkarskiego spotkania. Może o Waszym głosie zdecyduje styl, w jakim typują rezultat?

Denar losowanie

Denar to żyrafa Rothschilda, zwana również żyrafą Baringo. Urodził się sześć lat temu w ogrodzie zoologicznym w Warszawie. Do stolicy Małopolski przyjechał niespełna rok później. W krakowskim zoo towarzyszą mu dwa samce: Malman, jeszcze jedna żyrafa Rothschilda i Malik, żyrafa siatkowana.

Największe żyrafy Rothschilda dorastają nawet do 6m i mogą ważyć ponad 1900 kg. Zamieszkują sawanny i lasy do wysokości 2000 m n.p.m. na terenie Sudanu, Kenii i Ugandy. Uwielbiają tereny porośnięte akacjami.

Mia losowanie

Mia to roczna pingwinica Humboldta. Wykluła się w Zoo Koszyce na Słowacji, a do Krakowa trafiła w ramach wymiany w połowie grudnia ubiegłego roku. W tej chwili mieszka w stadzie liczącym 20 pingwinów.

Naturalnym środowiskiem pingwinów Humboldta są kamieniste plaże pacyficznego wybrzeża Peru i Chile. Nazwa tego ptaka pochodzi od zimnego prądu opływającego te tereny, nazwanego z kolei imieniem niemieckiego przyrodnika. Gniazda zakłada na klifach, w rozpadlinach skalnych, rzadziej na otwartej przestrzeni. To gatunek zagrożony!

Citta losowanie

Citta to słonica azjatycka urodzona w naturze, prawdopodobnie ma około czterdziestki. Do krakowskiego zoo trafiła 12 lat temu. Wcześniej przez ponad 20 lat „występowała” w niemieckim cyrku Helmuta Quaisera, potem w Hamburgu, Gansendorf safari w Austrii i Terra Natura Park w Hiszpanii. Wybieg dzieli z inną słonicą, 58-letnią Baby.

Słoń azjatycki występuje na terenach południowej Azji. Zamieszkuje różne środowiska - od gęstej dżungli po otwarte tereny trawiaste. Jest gatunkiem stadnym. Grupie liczącej zwykle 15-30 osobników przewodzi doświadczona samica. Po ciąży trwającej około 21 miesięcy rodzi się młode ważące nawet 100 kg. Niestety, jest to gatunek zagrożony wyginięciem!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat