Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowscy dziennikarze z nagrodami

W czwartek, 10 maja, w  Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie Sławomir Pietrzyk wręczyli nagrody „Złotej Gruszki” i „Zielonej Gruszki” dla wyróżniających się dziennikarzy za 2017 r.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Laureatem „Złotej Gruszki” został Marek Balawajder z radia RMF FM. Z kolei „Zieloną Gruszkę” otrzymała dziennikarka „Gazety Krakowskiej” Maria Mazurek. „Honorową Złotą Gruszkę” otrzymał Ryszard Niemiec – były redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”,  „Tempa”, „Gazety Krakowskiej”, prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Andrzej Matusiak (wieloletni, zasłużony pracownik Poczty Polskiej, filatelista i filokartysta, sekretarz Zarządu Okręgu Małopolskiego Polskiego Związku Filatelistów, autor cyklicznych historycznych artykułów o tematyce krakowskiej w gazetce Vis a Vis) otrzymał z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia.

Nagroda „Złotej Gruszki” to forma szczególnego wyróżnienia dziennikarzy prasy, radia i telewizji z terenu Polski południowej. Jest przyznawana corocznie w okolicach rocznicy ukazania się pierwszej polskiej gazety „Merkuriusz Polski” wydawanej w Krakowie. Nagrodę tę przyznaje każdorazowo Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie za szczególne osiągnięcia dziennikarskie mające walor odkrywczości i świeżości, bezkompromisowego spojrzenia na aktualne problemy polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne ujmowane w formie warsztatowo nienagannej.

Przez tę nagrodę Jury wyróżnia autorów przedstawiających swoimi publikacjami świadome dążenie do twórczej ingerencji w istniejącą rzeczywistość i chęć do nie konformistycznego oświetlania przedstawionych zjawisk, wydarzeń i procesów społecznych, zachodzących w naszym kraju.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Gruszki

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat