Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień Seniora Innowatora

Nowinki, nie tylko technologiczne, sporo ciekawej i przydatnej wiedzy oraz możliwość poznania inspirujących osób – takie atrakcje czekały na starszych krakowian, którzy wzięli udział w Dniu Seniora Innowatora. Wszystkie wydarzenia odbyły się w poniedziałek, 26 marca, w trzech lokalizacjach: Centrum Aktywności Seniora na ul. Berka Joselewicza, w Kinie Pod Baranami oraz w Urzędzie Miasta Krakowa.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Dzień Seniora Innowatora to jednodniowa impreza, która ma pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku starszych mieszkańców Krakowa jako osób gotowych do uczenia się przez całe życie, ciekawych nowatorskich rozwiązań technologicznych i pomocnych w ich konsultowaniu oraz otwartych na nowe zainteresowania. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Krakowa, Kościół dla Miasta oraz Klaster LifeScience Kraków.

 

Gościem specjalnym był prof. Jason Crandall z USA, który zaprezentował aplikację Bingocize, pozwalającą dłużej zachować sprawność umysłową. Wykład „Bingo przez telefon?” rozpoczął się o godz. 9.30 w Sali Obrad Rady Miasta przy Placu Wszystkich Świętych 3-4.

O godz. 11.30 w Kinie Pod Baranami uczestnicy posiadający własny smartfon i słuchawki mogli zapoznać się z aplikacją, zastępującą napisy w czasie wyświetlania filmu. AudioMovie to kino dla wszystkich – innowacja, która pozwala podczas seansu słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

„Jak to działa – innowacje nie tylko technologiczne” to blok prezentacji, które od południa do wieczora odbywały się w Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum” przy ul. Berka Joselewicza 28. Nowinki, które można było zobaczyć i dotknąć na miejscu, to m.in. sztućce dopasowane do drżących rąk wydrukowane w technologii 3D, robot i sztuczna inteligencja, rękawica wspomagająca niesprawną rękę oraz smartfony i apki – niestraszne dla seniora.

W programie również ciekawe warsztaty:

  • Jak działa Internet? (Akamai Technologies)
  • Czy telefon może zadbać o Twoje zdrowie i rozwój osobisty? (Cortland)
  • Jak dobierać buty, kiedy się ma 60+ lat? (Instytut Przemysłu Skórzanego)
  • Czy bezpiecznie jest być w sieci? (Akamai Technologies)
  • Czy laboratorium może być „żywe”? (Klaster LifeScience Kraków)
  • Spacer z Laseczką – czyli jak wygląda miasto przyjazne seniorom (Fundacja Laboratorium Architektury 60+).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja online: https://dzienseniorainnowatora.konfeo.com/ lub telefoniczna pod nr 12 616 82 16 (pn–pt w godz. 8:00–15:00).

seniorzy, innowacje

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat