Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Wieczór Krakowski” w Krynicy

Trwa XX Forum Ekonomiczne w Krynicy. Czwartek 9 września, drugi dzień „polskiego Davos”, stał pod znakiem „Wieczoru Krakowskiego”.

„Wieczór Krakowski” to największe i cieszące się znaczną popularnością nieformalne spotkanie w Krynicy. W zeszłym roku zgromadziło blisko 2,5 tysiąca uczestników.

W tym roku „Wieczór Krakowski” pomyślany był jako nowoczesny multimedialny spektakl,  wypełniony muzyką Chopina. W trakcie Wieczoru odbyły się losowania weekendu mocnych wrażeń pod Wawelem. Zwycięzcy będą mieli możliwość przejażdżki samochodem rajdowym z wicemistrzem świata JWRC 2009 Michałem Kościuszko, gry w tenisa z Agnieszką Radwańską oraz oddania skoku ze spadochronem w tandemie.

Forum Ekonomiczne w Krynicy rozpoczęło się w środę, 8 września, od uroczystej gali nagród, której współorganizatorem był Kraków. Tytułem Człowieka Roku Forum Ekonomicznego został uhonorowany Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Po raz trzeci zostało przyznane wyróżnienie „Nowa Kultura, Nowej Europy”, którego inicjatorem był Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Tegoroczną laureatką została Tatiana Tołstoj, wybitna pisarka rosyjska, znawca literatury rosyjskiej, autorka powieści „Kyś” – zabawnej satyry na współczesną Rosję. Nagrodę wręczył Prezydent Krakowa.

Podczas tegorocznego Forum w Krynicy działa Krakowska Strefa Konwersacji, nawiązująca do przygotowanej przez Miasto w ubiegłym roku Strefy VIP. To przestrzeń zaprojektowana jako miejsce spotkań, wymiany myśli i opinii.

Kraków zaprasza gości i media także do Krakowskiej Strefy Mocnych Wrażeń. W piątek (10 września) nasze miasto zaproponuje gościom zamianę garnituru i krawata na kombinezon skoczka lub kask kierowcy rajdowego. Dla odważnych – skok w tandemie z wysokości 2500 metrów z zawodnikami sekcji spadochronowej WKS Wawel lub przejażdżka zakrętami i wirażami w samochodzie rajdowym z Michałem Kościuszko - wicemistrzem świata JWRC 2009.

Nasze miasto będzie też organizatorem debaty na temat promocji poprzez sport. W piątek, 10 września, o tym „Jak Grać, żeby Wygrać?” będą rozmawiać między innymi Edward Freedman były Dyrektor Zarządzający Manchester United Marchendising, a także politycy, samorządowcy oraz przedstawciele biznesu.

Kraków od wielu lat aktywnie uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Od 2008 roku nasze miasto jest jednym z głównych partnerów organizatora Forum, Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Stało się to możliwe dzięki podpisaniu porozumienia pomiędzy Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim a Przewodniczącym Rady Programowej Fundacji Instytut Studiów Wschodnich Zygmuntem Berdychowskim w sprawie współpracy w organizacji Forum w latach 2008-2012. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat