Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpieczna droga na ferie z Michałem Kościuszką

W ramach wspólnego projektu Michała Kościuszki, straży miejskiej oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w czwartek, 8 lutego, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków, przy ul. Rzepakowej 4R, odbyło się spotkanie z dziećmi szkół podstawowych. Najmłodsi poprzez zabawę poznawały bezpieczne zachowania na drodze oraz przepisy regulujące ruch drogowy.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Do projektu zaproszonych zostało ok. 150 uczniów ze szkół podstawowych. Inicjatorzy zwracali uwagę najmłodszych na potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się na drodze i uświadamiali, że również od ich zachowania zależy bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

– Będzie trochę śmiechu podczas przedstawienia, warsztaty bezpieczeństwa na drodze, zawody sprawnościowe i najważniejsze – pokaz dynamiczny na płycie poślizgowej, podczas którego dzieciaki na własne oczy zobaczą jak zachowuje się auto w poślizgu – mówił Michał Kościuszko, inicjator wydarzenia.

– Celem wspólnego przedsięwzięcia jest popularyzacja bezpiecznych zachowań na drodze – powiedział Adam Młot komendant straży miejskiej. – Chcemy w przystępnej formie, łatwo przyswajalnej, uświadomić dzieciom, jakie niebezpieczeństwa im grożą, jak ich unikać oraz w jaki sposób przestrzegać obowiązującego prawa. Wierzymy, że poprzez takie inicjatywy przyczyniamy się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wypadków – dodał komendant.

 

 

Program obejmował:

  • przedstawienie wyreżyserowane przez strażników referatu profilaktyki „W królestwie zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”,
  • turniej sportowy dla dzieci (straż miejska),
  • pokaz na torze (szkoła jazdy Michała Kościuszki),
  • prelekcje na temat bezpieczeństwa (policja).
pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-02-07
Data aktualizacji: 2018-02-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź