Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie doceniony za skuteczność

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie otrzymał wyróżnienie za wyjątkowe zaangażowanie w 2017 r. w rozwój kompetencji i kwalifikacji osób pracujących poprzez wykorzystanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego na terenie województwa małopolskiego – dyplom o tej treści, podpisany przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odebrał dyrektor GUP Marek Cebulak podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie, z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Na konferencji, która odbyła się 24 stycznia, minister Elżbieta Rafalska podziękowała pracownikom urzędów pracy za dotychczasowy wysiłek w rozwiązywaniu trudnych problemów współczesnego rynku pracy. Stwierdziła też, że wspólna praca Publicznych Służb Zatrudnienia przynosi lepsze efekty, chociaż wyzwaniem w najbliższym czasie będzie realizacja zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w Polsce. Zdaniem minister realizacja tych zadań oznaczać będzie konieczność zwiększania wysiłków i nakładu pracy wielu urzędów, w tym w szczególności powiatowych urzędów pracy.

Podczas uroczystości wyróżniono powiatowe urzędy pracy, które w ubiegłym roku osiągnęły najwyższą efektywność w zakresie działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec bezrobotnych, wykorzystania Krajowego Funduszu Szkoleniowego na wsparcie podnoszenia kwalifikacji pracowników zatrudnionych w firmach oraz realizacji zadań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie znalazł się w gronie 83 nagrodzonych jednostek.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat