Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Możesz pobiec albo pojechać na rolkach

Dzień przed 17. PZU Cracovia Maraton nie będzie można się nudzić. W sobotę, 21 kwietnia, zostaną zorganizowane już po raz 13. Mini Cracovia Maraton oraz Cracovia Maraton na Rolkach.

Fot. MCH/ZIS, Michał Klag

Rolkarze pokonają dystans 42 km i 195 m. Zawodnicy wystartują z deptaku przy al. 3 Maja. Tam też będzie znajdować się meta. Trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich i liczy 12 okrążeń. Należy ją pokonać maksymalnie w trzy godziny.

Limit zgłoszeń to 500 osób. W rywalizacji mogą wziąć udział ci, którzy do 21 kwietnia ukończą 16 lat. Niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia. Zapisów można dokonywać tutaj.

Z kolei Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego to trasa o długości 4,2 km wiodącą wokół Błoń Krakowskich. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Start o godz. 14.

Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W tym roku limit startujących to 1500 zawodników. W Mini Cracovia Maraton mogą wziąć udział osoby, które do 21 kwietnia ukończą 12 lat.

Każdy kto przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal. Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody. Zapraszamy również całe rodziny – najliczniejsza z nich także zostanie udekorowana.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej biegu. Zapisów można dokonywać tutaj.

pokaż metkę
Autor: MAGDALENA UCHTO
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-02-04
Data aktualizacji: 2018-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź