Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kamera termowizyjna zbada, którędy ucieka ciepło

Po raz drugi ruszy akcja badania kamerą termowizyjną strat ciepła w domach jednorodzinnych mieszkańców Krakowa. Kolejna edycja projektu rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i przy sprzyjającej pogodzie potrwa do końca marca.

Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl
Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Odbywa się ona w wyniku realizacji projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. W ramach projektu LIFE zostali zatrudnieni w Urzędzie Miasta Krakowa m.in. doradcy energetyczni, którzy zajmują się udzielaniem mieszkańcom Krakowa porad z zakresu ochrony powietrza i gospodarki energetycznej oraz w szczególności przeprowadzaniem badań budynków kamerą termowizyjną. Na potrzeby tych badań Kraków zakupił kamerę termowizyjną.

Mieszkańcy, na podstawie otrzymanych zdjęć z kamery termowizyjnej, uzyskają możliwość sprawdzenia w swoich domach strat ciepła, co pomoże ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej oraz wad instalacji grzewczych.

Przy okazji wykonywanego badania, zostaną wręczone zestawy oszczędności energii zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Projektu LIFE (m.in. ekran zagrzejnikowy, ograniczający zjawisko wchłaniania ciepła przez ścianę).

Warto zaznaczyć, że badania kamerą termowizyjną muszą być wykonywane przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, miedzy innymi takich jak odpowiednia temperatura powietrza (minimalna różnica temperatury powietrza na zewnątrz i wewnątrz budynku to 15oC), brak udziału promieni słonecznych, silnego wiatru czy opadów atmosferycznych.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców akcją w ubiegłym roku, obecnie badania wykonywane są w zgłoszonych wówczas nieruchomościach. Niezależnie od tego przyjmowane są kolejne zgłoszenia pod numerem telefonu 12 616 56 77 od poniedziałku do piątku między godz. 7.40 a 15.30, które będą realizowane w przyszłym sezonie grzewczym.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat