Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ambasador Wielkiej Brytanii zobaczył tartanowy tramwaj

W poniedziałek, 22 stycznia, ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę. Do wizyty w zajezdni tramwajowej MPK SA doszło z inicjatywy samego ambasadora. Zależało mu nie tylko na tym, aby zrobić sobie zdjęcie na tle tego wyjątkowego tramwaju, ale także aby go samodzielnie poprowadzić.

Fot. MPK Kraków

- Przygotowany specjalnie dla Krakowa wzór szkockiej kraty wspaniale się prezentuje na tramwaju. Dla mnie to bardzo dobry przykład współpracy dwóch narodów. Mam nadzieję, że tartanowy tramwaj będę mógł jeszcze zobaczyć, gdy będzie przejeżdżał pięknymi krakowskimi ulicami – powiedział Jonathan Knott ambasador Wielkiej Brytanii.


Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia na liniach nr 1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu Magiczny Kraków. Autorem zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą jest David McGirr, który również był obecny na terenie zajezdni MPK SA podczas wizyty ambasadora Wielkiej Brytanii.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-22
Data aktualizacji: 2018-01-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź