Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dyżury dla mieszkańców w sprawie pomnika AK

11 stycznia od 9.30 do 17.00, wszyscy krakowianie zainteresowani osobistym złożeniem opinii w sprawie planowanej budowy pomnika Armii Krajowej, mogli odwiedzić punkt w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Powiśle 11, gdzie otrzymali specjalny formularz. Kolejne dyżury pracowników magistratu odbędą się tym samym miejscu i w tych samych godzinach 18 i 25 stycznia. Przypominamy, że formularz można także przesłać drogą mailową lub pocztą. Jest dostępny na stronie dialogspoleczny.krakow.pl.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Od 19 grudnia krakowianie spacerujący po Bulwarze Czerwieńskim mają okazję przyjrzeć się makiecie planowanego pomnika Armii Krajowej. Model został wykonany w skali 1:1, zgodnie ze zwycięskim projektem autorstwa Alexandra Smagi. Opinie na temat tego projektu mieszkańcy mogą wyrazić do końca stycznia, wypełniając formularz na stronie Miejskiego Centrum Dialogu lub składając go osobiście podczas wspomnianych dyżurów w Centrum Informacji Turystycznej.

Formularz jest dostępny TUTAJ

Po wypełnieniu należy go przesłać mailem na adres dialoguj@um.krakow.pl lub pocztą na:

Miejskie Centrum Dialogu

ul. Bracka 10

31-005 Kraków

z dopiskiem „Budowa pomnika AK”.

Przypomnijmy, makieta jest obiektem tymczasowym, pozostanie na terenie Bulwaru Czerwieńskiego przez około dwa miesiące. Została wykonana z ceowników zimnogiętych z blachy czarnej surowej, stanowiących obrys poszczególnych części pomnika. Wszystkie elementy pomnika są ze sobą połączone, a ramy przymocowane do gruntu wbitymi prętami. Konstrukcja makiety jest obłożona płytami ze sklejki wodoodpornej o grubości 5 mm, pomalowanymi brązową farbą, nawiązującą do kolorystyki pomnika. Na modelu zamontowany został także znak Polski Walczącej.

Całkowity koszt wykonania oraz montażu makiety to 51 660 zł.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat