Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uniwersytet Jagielloński o zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie

W czwartek, 18 stycznia, o godz. 18.00, w Auditorium Maximum UJ odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa” pt. „Zanieczyszczenie powietrza w Krakowie – klimat, analiza pyłów, skutki zdrowotne”. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Fot. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Coraz więcej osób śledzi stan zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. I choć problem ten nie dotyczy tylko Krakowa, to wyjątkowe położenie miasta i związany z tym klimat powodują szybki wzrost stężenia i utrzymywania się zanieczyszczenia przez długi czas. Dlaczego klimat Krakowa jest taki specyficzny? Co znajduje się w zanieczyszczonym powietrzu, jaki jest jego skład i źródło pochodzenia? Co właściwie oznaczają podawane przez stacje pomiarowe skróty PM10 czy PM0,1? I kolejne pytania, które się nasuwają: jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczenie powietrza? W jaki sposób dostaje się do naszego organizmu?

Na te i wiele innych kwestii odpowiedzą, zajmujący się zanieczyszczeniem powietrza, naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Anita Bokwa – klimatolog, prof. Marek Michalik – geolog oraz prof. Ewa Konduracka – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych.

Po krótkich prezentacjach ekspertów, będzie też możliwość zadawania pytań.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Kolejne spotkanie już w lutym i następnych miesiącach

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na Facebooku oraz stronie internetowej.

Kontakt: nauka@uj.edu.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-10
Data aktualizacji: 2018-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź