Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spędź aktywnie Boże Narodzenie w Krakowie

Kraków w święta będzie tętnił życiem. Kolędowanie, wystawa krakowskich szopek i długi spacer po mieście – to tylko kilka propozycji na spędzenie aktywnie Bożego Narodzenia. 

Fot. pixabay.com

We wtorek, 26 grudnia, od godziny 14.00 będzie można uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu w ramach targów bożonarodzeniowych przy pomniku Adama Mickiewicza. Natomiast w Celestacie trwa wystawa pokonkursowa szopek biorących udział w 75. konkursie szopek krakowskich. Rzemiosło to wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystawę na ul. Lubicz 16 można oglądać do 25 lutego.

Jak co roku w okresie świątecznym, rodzina Malików – twórców krakowskich szopek, zaprasza we wtorek, 26 grudnia o godz. 18.00 do Celestatu na przedstawienie jasełkowe. Tradycyjna szopka rodziny Malików to kukiełkowe przedstawienie grane w szopce wykonanej na konkurs przez Annę i Rozalię Malik. Szopka ta została zakupiona przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Przedstawienie adresowane jest szczególnie do rodzin z dziećmi, ale zapraszamy wszystkich, dla których ważne jest przypomnienie dawnych tradycji. 

Święta Bożego Narodzenia w Krakowie nie mogą obejść się bez tradycyjnej „żywej szopki”. Od 24 do 26 grudnia plac przy ul. Franciszkańskiej 4 zamieni się w krakowskie Betlejem. Będzie kolędowanie i tradycyjne jasełka. Ojcowie z kościoła św. Bernardyna ze Sieny zapraszają do obejrzenia ruchomej szopki, która będzie dostępna dla zwiedzających w godz. 6.00–19.00.

Zobacz, jak powstaje „żywa szopka” przy Franciszkańskiej:

Ślizgawka na Wolnicy to nowa propozycja dla mieszkańców Krakowa. Ma powierzchnię 800 m kw. Jednorazowy bilet na 45 minut jazdy będzie kosztować 5 zł. Tyle samo zapłacimy za wypożyczenie łyżew, kasku czy chodzika lodowego do nauki jazdy na lodzie. Ślizgawka będzie czynna do 25 lutego. 

 

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-12-26
Data aktualizacji: 2017-12-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź