Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków z oficjalnym logo klubowych MŚ w siatkówce

Kraków jest miastem-gospodarzem fazy finałowej FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Podczas konferencji prasowej oficjalną nominację na ręce Krzysztofa Kowala, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, przekazał Tomasz Cieślik, organizator turnieju. W trakcie spotkania zaprezentowano również logo miasta-gospodarza oraz puchar turnieju, o który będą rywalizować najlepsze kluby świata.

Fot. Mateusz Chwajoł / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Mateusz Chwajoł / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Kraków, obok Łodzi i Opola, jest miastem-gospodarzem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Turniej jest organizowany od 1989 roku, a w grudniu po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Są to jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w światowej siatkówce. Półfinały i finał tegorocznych rozgrywek odbędą się w Krakowie. W czasie turnieju Kraków jako miasto-gospodarz będzie posługiwał się oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata.

– Krakowska TAURON Arena gościła największe światowe widowiska sportowe. Do tej znamienitej listy dołączą Klubowe Mistrzostwa Świata. To właśnie tutaj będziemy światkami rozgrywek o najwyższą stawkę, o tytuł klubowego mistrza świata i trofeum, które możemy dzisiaj oglądać – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– W turnieju weźmie udział osiem najznamienitszych drużyn świata. Mam nadzieję, że w fazie finałowej znajdą się polskie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Nie lada gratką dla wszystkich kibiców będzie również Mecz Gwiazd, który odbędzie się w piątek, poprzedzający fazę turniejową. Zachęcam wszystkich do udziału w tej wyjątkowej imprezie – stwierdził Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Tomasz Cieślik, organizator turnieju, dodał – Klubowe Mistrzostwa Świata zamykają koronę siatkarskich szczytów w Polsce. Możemy się pochwalić organizacją wszystkich międzynarodowych turniejów piłki siatkowej.

 

 

16 i 17 grudnia Kraków będzie gościł najlepszych siatkarzy świata, którzy w TAURON Arenie Kraków będą walczyli o tytuł mistrza Klubowych Mistrzostw Świata. Trzy lata temu w krakowskiej hali odbywały się rozgrywki siatkarskich Mistrzostw Świata. Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 odbędą się w Polsce w dniach 12–17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) oraz w Łodzi (Atlas Arena) między 12 a 14 grudnia. Dwie najmocniejsze drużyny z każdej z grup awansują do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (TAURON Arena Kraków).

Więcej informacji na temat Klubowych Mistrzostw Świata znajduje się na stronie www.kmspolska.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-12-10
Data aktualizacji: 2017-12-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat