Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dyrektorzy szkół przećwiczą, jak reagować na pożar

Są już pierwsze efekty podpisanego w październiku porozumienia między miastem a Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, dotyczącego współpracy w zakresie ochrony przeciwpożarowej. 20 grudnia strażacy przeprowadzą dla dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych szkolenie z zakresu ewakuacji i ratownictwa podczas pożarów oraz innych zagrożeń.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Szkolenie jest skierowane do kadry zarządzającej samorządowymi szkołami i placówkami edukacyjnymi. Koszt uczestnictwa pokrywa w całości Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: beata.batko@um.krakow.pl (do wyczerpania miejsc). Szkolenie odbędzie się w auli SA PSP na os. Zgody 18.

Porozumienie między miastem a Szkołą Aspirantów PSP ma charakter edukacyjny. Zostało zawarte na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. Przewiduje wspólne działania w zakresie ochrony przeciwpożarowej, w tym prowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej szkół oraz zajęć dla uczniów, popularyzację wiedzy o ochronie przeciwpożarowej, wymianę doświadczeń oraz publikowanie materiałów szkoleniowych.

– Sytuacje, w których dzieci, dzięki znajomości numerów ratunkowych oraz zasad zachowania się w krytycznych sytuacjach, uratowały swoich najbliższych pokazują, jak cenna jest szersza edukacja najmłodszych w tym zakresie. Mam nadzieję, że współpraca ze strażą pożarną przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkołach, ale i w codziennym życiu – mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król.

Harmonogram szkolenia [pdf]

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat