Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa Huta Przyszłości w Chinach

Od 21 do 22 listopada przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości SA uczestniczyli w 9. targach COFAIR w Pekinie (China Overseas Investment Fair), prezentując możliwości inwestycyjne oraz promując potencjał gospodarczy Województwa Małopolskiego. COFAIR to jedna z dwóch najważniejszych w Chinach imprez targowych o tematyce inwestycyjnej. Targi odwiedzane były głównie przez przedstawicieli małych i średnich chińskich przedsiębiorstw  różnych branż, poszukujących partnerów biznesowych w Europie. Wyjazd odbywał się w ramach projektu „Power up your business in Małopolska”.

Fot. materiały prasowe / Nowa Huta Przyszłości SA
materiały prasowe / Nowa Huta Przyszłości SA

Podczas targów przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości uczestniczyli w rozmowach z przedsiębiorcami z Chin, prezentowali ofertę gospodarczą Małopolski oraz zachęcali do odwiedzenia naszego regionu. Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, wśród których byli obecni przedstawiciele firm developerskich, platform biznesowych, importerzy i eksporterzy żywności, przedstawiciele platform tłumaczeniowych, przedstawiciele przemysłu rybnego oraz przedstawiciele mediów lokalnych. Stoisko znajdowało się w sekcji międzynarodowej, wśród przedstawicieli takich krajów, jak Belgia, Ukraina, Grecja, Kazachstan, prowincje chińskie, Nigeria, Australia.

Delegacja z Polski wzięła też udział w spotkaniach z przedstawicielami firm chińskich w Ambasadzie RP w Pekinie, w których uczestniczyło około 40 przedstawicieli chińskich przedsiębiorstw oraz blisko 20 przedstawicieli przedsiębiorstw z Polski. Rozmowy poświęcone były współpracy w zakresie nowych technologii, przemysłu metalowego, zwłaszcza w kontekście wejścia na rynek polski oraz możliwości importu i eksportu żywności.

Gospodarka chińska jest bardzo dynamiczna, a na podstawie przeprowadzonych rozmów i spotkań można wnioskować, że przedsiębiorcy z Chin bardzo aktywnie szukają możliwości ekspansji. Polska jest więc bardzo dobrym miejscem rozpoczęcia działalności.

Udział w Targach Expo Real współfinansowała Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska”.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat