Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Debata „Znaku” i AGH – tym razem o wojnie

We wtorek 28 listopada o godz. 18.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta, debata. Organizuje je miesięcznik „Znak” i AGH. Tym razem temat spotkania brzmi „Wojna – fascynuje i przeraża”.

Fot. Poprzednia debata, fot. J. Dąbrowski, KSAF AGH

Do udziału zaproszeni zostali: reporter wojenny Wojciech Jagielski, filozof Andrzej Leder, przedstawicielka Polskiej Misji Medycznej Małgorzata Olasińska-Chart oraz były dowódca GROM Roman Polko. Podczas dyskusji prelegenci odpowiedzą m.in. na pytania: co skłania ludzi do przemocy, jaki obraz wojny mają Polacy oraz czym jest doświadczenie wojenne. Debatę poprowadzą Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak” oraz Marcin Żyła, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”.

W ciągu pięciu lat w debatach wzięło udział łącznie ponad trzy tysiące uczestników – studentów krakowskich uczelni oraz mieszkańców Krakowa. Prelegentami byli między innymi: prof. Jerzy Vetulani, ks. prof. Michał Heller, Janina Ochojska, prof. Jerzy Hausner i Olga Tokarczuk. Debaty dotyczące ważnych społecznie tematów na stałe wpisały się w mapę kulturalnych wydarzeń naszego miasta. Goście dyskutowali o narkotykach, ateizmie, granicach wstydu, płci czy islamie.

Podczas najbliższego spotkania uczestnicy, za symboliczną złotówkę mogą otrzymać jeden z plakatów z poprzednich debat. Zebrana kwota zostanie przekazana organizacji charytatywnej, działającej na obszarach objętych działaniami wojennymi. Jubileuszowe spotkanie odbędzie się, tradycyjnie, w holu głównym AGH w budynku A-0, poprzedzi je występ DJ-a Kfjatka (od godz. 17.30).

Spotkanie ma charakter otwarty – zaproszeni są wszyscy mieszkańcy naszego miasta, nie tylko studenci i pracownicy uczelni. Wstęp na debatę jest bezpłatny.

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-24
Data aktualizacji: 2017-11-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź