Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pierwsza pomoc w sytuacji zatrzymania krążenia

Już od ubiegłego tygodnia pasażerowie autobusów miejskich mogą oglądać film edukacyjny prezentujący postępowanie w sytuacji zatrzymania krążenia. Z kolei w najbliższą niedzielę, 26 listopada na Dworcu Głównym PKP w godz. od 9:30 do 15:30 będzie można odwiedzić stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy i bezpłatnie przećwiczyć na manekinach zalecany schemat postępowania w sytuacji zatrzymania krążenia, a także zapoznać się z działaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Fot. materiały prasowe

Film edukacyjny został nakręcony w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Fraktal pt. „AED – urządzenie ratujące życie. II edycja”, współfinansowanego przez Gminę Miejską Kraków. Dodatkowo w ramach programu, tak jak w ubiegłym roku, przeprowadzane są bezpłatne zajęcia dla uczniów krakowskich szkół. Uczestniczyło już w nich w sumie ponad 10 tysięcy osób.

Zobacz film:


Projekt został objęty partnerstwem Miasta Kraków oraz honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Od 2008 roku Miasto Kraków realizuje program „Krakowska Sieć AED IMPULS ŻYCIA”, w ramach którego umieszcza defibrylatory w miejscach publicznych. Zobacz lokalizację urządzeń AED w Krakowie.

 

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-24
Data aktualizacji: 2017-11-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź