Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Wielki rock dla małych serc” – koncert charytatywny

W sobotę 2 grudnia w Kinie Kijów.Centrum odbędzie się koncert charytatywny „Wielki rock dla małych serc”, z którego dochód zostanie przeznaczony na sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Krakowie. Już po raz czwarty na rzecz małych pacjentów z wadami serca zaśpiewa Mateusz Ziółko.

Fot. materiały prasowe

Blisko 1000 małych pacjentów każdego roku trafia na Oddział Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Znaczna cześć z nich to dzieci z ciężkimi wrodzonymi wadami serca, których dzieciństwo naznaczone jest częstymi pobytami w szpitalu, badaniami i licznymi operacjami. Najczęściej używana aparatura na oddziale to pulsoksymetry, czyli aparaty monitorujące wysycenie tlenem krwi oraz pompy dawkujące leki.

– Potrzeby nasze są dość prozaiczne – musimy na bieżąco wymieniać drobny sprzęt, który praktycznie przez cały czas pracuje przy dzieciach: pulsoksymetry, pompy infuzyjne i strzykawkowe oraz pompy do żywienia dojelitowego. W najbliższym czasie chcielibyśmy zakupić także nowe kardiomonitory oraz skaner żył, który ułatwia lokalizację naczyń krwionośnych u małych dzieci – wymienia prof. Andrzej Rudziński, kierownik Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Nikt nie rozumie potrzeb oddziału lepiej, niż rodzice małych pacjentów. I to właśnie od nich wyszła inicjatywa zorganizowania akcji charytatywnej „Wielki rock dla małych serc”. Pomysłodawczyni, Agnieszka Węgrzynek-Owcarz, mama małej Zuzi z połową serca, ostatnie cztery lata spędziła na przemian czuwając przy chorej córce i organizując koncerty.

– Dzieci z wrodzonymi wadami serca to zwykłe-niezwykłe dzieciaki, które chcą po prostu żyć jak ich rówieśnicy. My, rodzice zrobilibyśmy wszystko, żeby im to umożliwić, ale sami nie damy rady. Zapraszamy wszystkich na koncert, aby w ten przyjemny sposób wesprzeć małych pacjentów Oddziału Kardiologii Dziecięcej szpitala w Prokocimiu – zaprasza pani Agnieszka.

Po raz czwarty gwiazdą koncertu będzie Mateusz Ziółko – zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz III edycji The Voice of Poland. Podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszyć mu będzie Aleksandra Nizio, zwyciężczyni V edycji The Voice of Poland.


Dzięki wcześniejszym koncertom udało się zebrać w sumie ok. 100 tys. złotych. Pozwoliło to na doposażenie oddziału kardiologicznego w nowy defibrylator i pulsoksymetry oraz wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych w Pracowni Angiografii. Dodatkowo zakupione zostały narzędzia chirurgiczne dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej.

Bilety na koncert będą do zakupienia w kasie Kina Kijów.Centrum w cenie 50 zł. Darowizny na zakup sprzętu medycznego w ramach tegorocznej akcji „Wielki rock dla małych serc” można dokonywać do 31 grudnia na konto Fundacji „O Zdrowie Dziecka” ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków, numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 koniecznie z dopiskiem: „Wielki Rock 2017”.

„Wielki rock dla małych serc”

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-19
Data aktualizacji: 2017-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź