Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kongres Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego w Krakowie

15. kongres Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego (OWHC) w 2019 r. odbędzie się w Krakowie. Głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas 14. kongresu OWHC w Gyeongju w Korei Południowej. Naszymi konkurentami były: hiszpańska Granada oraz rosyjski Kazań.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Nie wiemy jeszcze, jak rozłożyły się głosy, bowiem głosowanie jest tajne, ale być może poznamy nieoficjalne wyniki po powrocie naszej delegacji z Korei Południowej. Kraków reprezentował zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Robert Piaskowski, odpowiedzialny m.in. za udział Krakowa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

To on w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego przekonywał, że będziemy najlepszym gospodarzem kolejnego spotkania OWHC. Jego prezentację poprzedziło specjalne przesłanie prezydenta Majchrowskiego, który z telebimu zapraszał do Krakowa wszystkich uczestników spotkania w Korei Południowej.

Kraków reprezentowały także Agata Mierzyńska, główny specjalista w Kancelarii Prezydenta, zajmująca się koordynacją naszego udziału w OWHC oraz Małgorzata Przygórska-Skowron, kierownik Biura Kongresów w UMK. Wiemy, że konkurencja była dość silna, a rozmowy kuluarowe trwały do samego końca.

OWHC obecnie zrzesza 280 miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Siedziba zarządu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego znajduje się w kanadyjskim Québecu, zaś jej administracją zajmuje się siedem sekretariatów, przyporządkowanych konkretnym obszarom geograficznym.

Zasadniczym celem OWHC jest ułatwienie wymiany doświadczeń między miastami członkowskimi w dziedzinie rewitalizacji miast zabytkowych, a także udział w projektach i programach związanych z zarządzaniem miastami zabytkowymi oraz rozpowszechnianie nowych rozwiązań umożliwiających pełniejszą ochronę dziedzictwa kulturalnego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-03
Data aktualizacji: 2017-11-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź