Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zwiedź za darmo Wawel w listopadzie!

Listopad to miesiąc darmowego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach szóstej edycji akcji „Darmowy listopad” muzeum przygotowało wiele atrakcji.

Fot. wawel.krakow.pl
wawel.krakow.pl

Najstarsza rezydencja polskich królów proponuje zwiedzanie wspaniałych komnat królewskich z kolekcją arrasów króla Zygmunta Augusta na wystawie „Reprezentacyjne komnaty królewskie”. Zaprasza również do oglądania dzieł złotnictwa polskiego, pamiątek po monarchach oraz różnego rodzaju broni i uzbrojenia na ekspozycji „Skarbiec koronny i zbrojownia”. Można też przespacerować się po rezerwacie archeologiczno-architektonicznym z jedną z najlepiej zachowanych w Polsce budowli romańskich - rotundą świętych Feliksa i Adaukta (ekspozycja „Wawel Zaginiony”).

„Darmowy listopad” to jedna z największych akcji promujących zabytki i zbiory muzealne. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze. W akcji biorą również udział: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i pałac w Wilanowie. Inicjatorem darmowego zwiedzania rezydencji królewskich jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp bezpłatny na podstawie pobranych wejściówek. Więcej informacji na stronie: www.wawel.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-02
Data aktualizacji: 2017-11-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat