Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

HackYeah, czyli programowanie na rekord

Czy w najbliższy weekend w TAURON Arenie Kraków padnie rekord świata w liczbie uczestników hackatonu? To bardzo możliwe, bo zapisy na organizowany w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów hackaton HackYeah cały czas trwają. Pewne jest już jednak to, że będzie to największe wydarzenie tego typu w Europie. Celem jest zebranie zgłoszeń od ponad dwóch tysięcy programistów z całego kontynentu.

Fot. materiały prasowe

Wyzwanie postawione przed uczestnikami hackathonu to  rozwiązanie specjalistycznych zadań branżowych. Specjalnie na HackYeah przygotowana została ścieżka „Miasto” („City”), pod nazwą „On the path to the georevolution in Krakow – making data more accessible”, czyli „Na drodze do georewolucji w Krakowie – zwiększanie dostępności danych”. Zadaniem programistów będzie stworzenie w weekend 28 i 29 października uniwersalnego narzędzia, niezbędnego do codziennej pracy i pozwalającego automatycznie zasilać o nowe zbiory danych m.in. portal dla mieszkańców „Obserwatorium”.

Uczestnicy HackYeah pracować będą na rzeczywistych danych pochodzących od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Specjalnie na wydarzenie przygotowano zbiór danych dotyczących wypadków samochodowych, które miały miejsce w Krakowie. Specjaliści IT mogą się przyczynić do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w mieście, proponując takie wykorzystanie wiedzy płynącej z analizy danych, które pozwoli formułować interesujące wnioski. Dzięki powstałemu narzędziu dostaniemy przestrzenny obraz gdzie, kiedy i ile wydarzyło się wypadków samochodowych, a to pozwoli przeprowadzać analizy przestrzenne, które mogą się istotnie przyczynić do poprawy bezpieczeństwa.

Nagroda główna, o którą będą rywalizować programiści, to 100 tys. zł. – Dla uczestników szykujemy też mnóstwo dodatkowych atrakcji. W TAURON Arenie Kraków będą mogli korzystać m.in. z symulatora WRC, strzelnicy laserowej, ścianki wspinaczkowej; rozegrać turniej FIFA oraz wziąć udział w ciekawych wykładach i prelekcjach – wymienia jeden z organizatorów wydarzenia Maciej Ryś.

Od poniedziałku do niedzieli, w ramach #startKRKup, czyli Krakowskiego Tygodnia Startupów, w naszym mieście odbywa się szereg szkoleń, konferencji oraz warsztatów dla młodych przedsiębiorców i startupów. Nie brakuje także prezentacji osiągnięć lokalnych przedsiębiorstw. Krakowski Tydzień Startupów to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Krakowa oraz środowisk startupowych.

Więcej informacji o hackathonie oraz zapisy  na wydarzenie na stronie: https://hackyeah.pl/.

Więcej o Krakowskim Tygodniu Startupów.

 

HackYaeh

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-24
Data aktualizacji: 2017-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź