Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarcie „zaczytanej biblioteki” dla małych pacjentów w szpitalu im. św. Ludwika

W piątek, 6 października Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika otworzy bajkowy świat przed swoimi najmniejszymi pacjentami. Na Oddziale Pediatrycznym, o godzinie 11:00, odbędzie się oficjalne otwarcie Zaczytanej Biblioteki z udziałem Marzeny Paszkot - pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa do spraw rodziny.

Fot. materiały prasowe

W ramach pierwszego spotkania z literaturą, wyjątkowego słonia Elmera przedstawi dzieciom Ewa Wachowicz a „Wierszyki Rodzinne” przeczyta Michał Rusinek. Czytanie na głos to wstęp do szerokiego programu bajkoterapii.

Otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta w Krakowie to kolejny ogólnopolski sukces fundacji Zaczytani.org. Jest to już 519 placówka powstała pod skrzydłami zapracowanej Sowy. Podczas spotkania Katarzyna Nawrocka przybliży misję i cele działalności fundacji - opowie o idei „wielkiej zbiórki książek”, „zaczytanej ławce” i rozwojowej bajkoterapii. Przedstawiony zostanie również program wolontariacki dla mieszkańców Krakowa, którzy będą mogli czynnie wspierać działania fundacji, czytając małym pacjentom.

Dla najmłodszych uczestników przewidziane są dodatkowe atrakcje – balony oraz spotkanie z dr. Clownem.

Szczegółowy program spotkania na stronie internetowej Zaczytani.org.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-05
Data aktualizacji: 2017-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź