Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Regulamin do poprawki

Dyskusja nad regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków zdominowała ostatnie posiedzenie Komisji Infrastruktury. Radni zaopiniowali tylko jeden z trzech projektów uchwał.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Przede wszystkim nie udało się zaopiniować projektu uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Regulamin, który przedstawiali radnym Henryk Kultys, prezes MPO oraz radca prawny Tomasz Matus budził wiele kontrowersji wśród członków komisji. Wiele pytań i zastrzeżeń miał przede wszystkim radny Marcin Szymański. Pytał między innymi o zasady prowadzenia selektywnego zbierania odpadów komunalnych z nieruchomości. O zasady segregacji śmieci pytała też radna Magdalena Bassara.

Przedłużająca się dyskusja nad regulaminem i coraz większe wątpliwości, które budził on u radnych spowodowały, że komisja nie zaopiniowała także projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Gminie Miejskiej Kraków i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowania odpadami komunalnymi.

Radni pozytywnie zaopiniowali tylko projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości. (BS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat