Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Darmowa komunikacja dla gimnazjalistów coraz bliżej

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał projekt uchwały, która pozwoli gimnazjalistom korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w czasie roku szkolnego (do 30 czerwca 2018 roku). Teraz projektem zajmą się krakowscy radni miejscy.

Fot. MPK Kraków

Prezydent przychylił się do postulatów rodziców uczniów gimnazjów i dał „zielone światło” do objęcia tymi przepisami również gimnazjalistów. – Właśnie podpisałem projekt uchwały, która pozwoli gimnazjalistom korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Nie mam wątpliwości, że radni przychylą się do tej propozycji – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy, obecnie w Krakowie z możliwości darmowego przejazdu komunikacją miejską korzystają uczniowie szkół podstawowych (od pierwszej do siódmej klasy).


Co ważne, do czasu podjęcia decyzji przez Radę Miasta Krakowa, w mocy pozostają przepisy uchwalone 30 marca 2016 roku. Zgodnie z ich założeniem uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie przysługują: 

  • wszystkim dzieciom od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniom krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego, tj. od 1 września do 30 czerwca – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I (miasto Kraków) i II (aglomeracja).

Przypominamy, że tak jak w minionym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie pozostałych szkół podstawowych, zlokalizowanych poza granicami Krakowa, mają nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-09-12
Data aktualizacji: 2017-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź