Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szlakiem nowohuckich graffiti

Już dziś, w sobotę 9 września Łukasz Lenda, grafik, rysownik i filmowiec, zabierze chętnych do Nowej Huty na spacer po miejscach ozdobionych graffiti. Ta uliczna sztuka pojawiła się w Nowej Hucie na początku lat 90. XX wieku. Spacer to część projektu „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie”.

Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl
Paweł Krawczyk / krakow.pl

Wycieczka wyruszy spod Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 o godz. 17.00. Trasa obejmie Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Handlowe 7, NCK, os. Centrum A, garaże na os. Słonecznym i restaurację Santorini. Wstęp wolny, zapisy trwają do 7 września: j.klas@okn.edu.pl.

Łukasz Lenda to rdzenny nowohucianin, rysownik, grafik, filmowiec, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, koszykarz i szachista, współzałożyciel Stowarzyszenia B1.

„Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie” to działania edukacyjno-animacyjne z zakresu dziejów lokalnych w postaci spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz prezentacji miejsc, które odwołują się do lokalnej tożsamości. Projekt zakończy wydanie tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty w formie drukowanej i elektronicznej.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat