Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ul. Armii Krajowej znów przejezdna

Od piątku, 1 września, wznowiony został ruch drogowy pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej. Po kilku dniach zamknięcia przejazdu dla wykonania rozbiórki drugiej części obiektu, kierowcy mogą znów przemieszczać się w tym rejonie. Pierwotnie planowano że prace potrwają do niedzieli.

Fot. ZIKiT

Prace przy wiadukcie postępują według harmonogramu. Ograniczono do minimum zmiany w komunikacji. Od 26 sierpnia 2017 r., wytyczone zostały objazdy i przejścia, umożliwiające bezpieczną komunikację mieszkańcom, kierowcom i pieszym.

Po przystąpieniu do rozbiórki obiektu i wykonaniu szczegółowej inwentaryzacji infrastruktury obcej, znajdującej się w jezdni ul. Armii Krajowej (tj. po dokonaniu odkrywek), powstała możliwość równoczesnego prowadzenia prac wielobranżowych. Oznacza to realizację w tym samym czasie rozbiórki wiaduktu oraz wykonanie komór na głębokości kilku metrów dla kanalizacji deszczowej.

Równoczesne wykonywanie tych prac, pozwoliło wykonawcy skrócić czas, przewidziany na rozbiórkę wiaduktu, by umożliwić przejazd kierowcom przed szczytem komunikacyjnym w Krakowie oraz rozpoczęciem roku szkolnego.

Od piątku kierowcy mogą przejeżdżać pod wiaduktem przy ul. Armii Krajowej.

Przebudowa wiaduktu przy ul. Armii Krajowej, realizowana jest w ramach modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Gł. Towarowy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-09-01
Data aktualizacji: 2017-09-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź