Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wydłużone godziny zakazu postoju dorożek na Rynku Głównym

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertem na temat zagrożenia trzeciego stopnia upałami na terenie województwa małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, jako zarządca Rynku Głównego, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dorożkarzy Krakowskich, ogłosił zamknięcie postoju dla dorożek na Rynku Głównym: w piątek od godz. 10.00 do 19.00.

Fot. Bogusław Świerzowski

Jednocześnie, mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, magistrat zalecił zaprzestanie prowadzenia działalności w okresie najwyższych temperatur oraz zobowiązał wszystkich powożących do korzystania z postojów zastępczych.

Decyzja o ewentualnym wydłużeniu czasu obowiązywania nowych zasad zostanie podjęta w piątek na bazie prognoz meteorologicznych. Na ten moment, na sobotę zapowiadany jest znaczy spadek temperatury.

Przypomnijmy, zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym w regularnych godzinach od 13.00 do 17.00 obowiązuje zawsze, gdy temperatura przekroczy 28 stopni Celsjusza w cieniu. Dorożkarze mogą wówczas korzystać z postojów zastępczych (na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie oraz na ul. Mikołajskiej przy bazylice Mariackiej). Z postojów zastępczych dorożkarze mogą korzystać także poza wyżej wymienionymi godzinami.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-08-11
Data aktualizacji: 2017-08-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź