Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Psiakowe śniadanie w parku Bednarskiego

To będzie jedyna w swoim rodzaju przestrzeń dla czworonogów i ich właścicieli! W sobotę, 12 sierpnia, od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na „Psiakowe śniadanie w parku Bednarskiego”, które odbędzie się w ramach projektu Zarządu Zieleni Miejskiej „Piknikuj z zieleni”. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji m.in. wykłady psich trenerów i warsztaty rękodzieła.

Fot. materiały prasowe

„Psiakowe śniadanie” ma na celu popularyzację odpowiedzialnych adopcji, pomoc porzuconym czworonogom, edukację w zakresie pierwszego kontaktu z psem, podstaw psich zachowań, ale również obowiązków, jakie wiążą się z posiadaniem psa pod swoim dachem. 

Program wydarzenia:

• 10:00 – 11:30 - spacer z bezdomnymi psiakami z DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt połączony z akcją adopcyjną

Psiaki czekające na swojego wymarzonego właściciela będą miały żółte bandamki z oznaczeniem „SZUKAM DOMU”. Ze względu na panujące upały, dbając o komfort i zdrowie zwierząt, czworonożni przyjaciele będą z nami do godz. 12:30. Wszystkie osoby, które myślą o adopcji albo chcą poznać psiaki bliżej, zapraszamy od godz. 10:00.

• 10:30 – 11:30 - warsztaty „Samodzielne ozdabianie chust dla psa”

Lubisz stroić swojego psa? Chcesz by wyglądał wyjątkowo? Lubisz pomagać? Ten warsztat jest dla Ciebie! Stwórz razem z nami wyjątkową chustę dla swojego psa i wspomóż bezdomne zwierzaki. Ozdabianie chusty dla psa będzie wykonywane na gładkiej tkaninie, przy wykorzystaniu szablonu i stempli do zdobienia. Dodatkowo będzie możliwość napisania imienia swojego psiaka na tabliczce z wodoodpornego papieru.

• 11:45 – 12:45 - wykład psiego trenera Moniki Kowalskiej „O adopcji, życiu i sportach kynologicznych”, połączony z pokazem sportowego posłuszeństwa psiaka

Adoptowałem psa i co dalej? Czy psu z adopcji wystarczy nowy dom i nasza miłość? Trenerka opowie, od czego zacząć i na czym skupić się podczas pierwszych wspólnych dni, a do czego przejść w dalszej kolejności. Monika Kowalska przedstawi także kilka scenariuszy po adopcji – przebojowego szczeniaka, lękowego psa po przejściach i doświadczonego seniora – ponieważ na każdego z tych czworonogów warto mieć plan pracy i wspólnego życia z odpowiednio dobraną aktywnością. W dalszej części odpowie na pytanie „Czy pies z adopcji i sporty kynologiczne to dobry pomysł, a właściwie o tym dlaczego to zawsze najlepsza możliwa droga?”. Uczestnicy pikniku dowiedzą się także, jakie aktywności mają do wyboru, która z nich będzie odpowiednia dla nich i ich pupili. Na zakończenie spotkania odbędzie się pokaz psiego posłuszeństwa.

• 13:00 – 14:00 - warsztaty „Samodzielne wykonanie szarpaka dla psa”

Każdy pies lubi zabawy ze swoim właścicielem. Na tym warsztacie będziecie mieli okazję stworzyć własnymi rękami wspaniałą i wytrzymałą zabawkę – szarpak dla swojego pupila! Wystarczą kawałki polaru i Wasza pomysłowość, by mieć oryginalny szarpak dla swojego zwierzaka. Każdy z uczestników warsztatów zrobi go od początku do końca sam, a zarówno forma jak i długość oraz wielkość szarpaka będzie przez niego nadana. 

• 14:15 – 15:00 - wykład psiego trenera Moniki Kowalskiej „Dogfitness – coś dla psiego ciała i umysłu”, połączony z pokazem FitPaws

Czym jest dogfitness, nazywany również FitPaws? Psia trenerka opowie o tym z jakimi psami warto spróbować, jak się za to zabrać i jakie korzyści możemy z takiego treningu czerpać. Ale także na co uważać i zwrócić szczególną uwagę. Krótki wykład będzie połączony z pokazem przy wykorzystaniu sprzętu do ćwiczeń. Będzie także możliwość spróbowania tej aktywności ze swoim zwierzakiem, a wszyscy słuchacze mogą liczyć na kupony rabatowe na indywidualne zajęcia dogfitness ze swoim psem na Uniwerku ObiFru.

• 15:15 – 16:00 - warsztaty edukacyjne zŁap wiedzę z Karmimy Psiaki „Psi lajfstajl, czyli o żywieniu, potrzebach i obowiązkach związanych z posiadaniem własnego psiaka” oraz „Wy nie wiecie, a ja wiem jak rozmawiać trzeba z psem - o komunikacji z czworonogiem” (dla dzieci w wieku 6-9 lat)

W razie gdyby grupa dzieci zebrała się wcześniej, możliwe jest ustalenie na miejscu dodatkowych warsztatów w trybie skróconym, o dogodnej dla uczestników godzinie.

fotografowanie właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół w specjalnie przygotowanej ramce #HOWHAU

zbiórka karmy dla podopiecznych DAR SERCA Fundacja Dla Zwierząt

sprzedaż fundacyjnych gadżetów, z których zysk zostanie przekazany na pomoc bezdomnym zwierzętom ze schronisk, będących pod stałą opieką akcji Karmimy Psiaki.

Organizatorami wydarzenia są organizacja karmimypsiaki.pl oraz Zarząd Zieleni Miejskiej. Zapraszamy!

Więcej informacji na Facebooku.

Adres: Park Bednarskiego, Kraków
pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-08-07
Data aktualizacji: 2017-08-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź