Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przewodniczący interpeluje

Kolejne interpelacje zostały złożone. Tym razem autorem jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. A jakie sprawy leżą na sercu radnemu? Przede wszystkim realizacja kilkunastu inwestycji.

Fot. Bogusław Świerzowski
Bogusław Świerzowski

Dokładnie chodzi o takie projekty jak: przebudowa ul. Fortecznej, przebudowa ul. Lubostroń, budowa parkingu Park&Ride na Kurdwanowie, udrożnienie ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły, na odcinku Widłakowa-Tyniecka, przebudowa Szkoły Podstawowej nr 53, zagospodarowanie Parku Duchackiego, czy stan realizacji zadania pn. "Urządzenie parku i kąpieliska na Zakrzówku". We wszystkich tych interpelacjach radny Kośmider pyta na jakim etapie znajdują się prace.

Radny prosi prezydenta o informacje na temat problemów (oraz ich powodów) z modernizacją Fortu Łapianka, który przeznaczony miał zostać na Muzeum Ruchu Harcerskiego. Przewodniczący prosi również o przedstawienie działań zabezpieczających.

Mieszkańców Zwierzyńca i Dębnik powinien ucieszyć fakt, że przewodniczący nie zapomina również o nich. W jednej z interpelacji prosi o informacje na temat budowy ewentualnej kładki pieszo-rowerowej łączącej Zwierzyniec z Dębnikami. Radny wnioskuje też o podanie przewidywanego kosztu budowy takiej kładki.

Kolejne interpelacje znów dotyczą sprawdzenia stanu realizacji różnych zadań. Przewodniczący pyta o rozbudowę ulic: Taklińskiego, Krzyżańskiego, Myślenickiej i Mochnaniec oraz o stan realizacji modernizacji ul. Ważewskiego.

Bogusław Kośmider chciałby się również dowiedzieć jak wygląda realizacja takich zadań jak: budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ul. Bartla, rozbudowa SP 43, budowa Domu Kultury Kliny, budowa sali gimnastycznej SP 134 oraz modernizacja obiektów WLKS Krakus.

Wszystkie interpelacje oraz odpowiedzi na nie znajdują się na stronie: www.bip.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat