Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pieniądze na remonty w 2018

Inwestycje warte ponad 1 mln zł – tyle wyniosą najpotrzebniejsze remonty ulic w dzielnicy V Krowodrza. Radni dzielnicy podjęli uchwałę, w której wnioskują o ujęcie w Budżecie Miasta Krakowa na rok 2018 czterech ważnych inwestycji.

Fot. ZIKiT

Sama przebudowa ul. Cichy Kącik, ul. Beniowskiego, ul. Olimpijskiej została oszacowana przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie na kwotę ok. 1 000 000 zł. Zadanie jest wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej i Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. A radni w swej uchwale proszą prezydenta o wpisanie ich do przyszłorocznego budżetu miasta. Remonty dotyczą nie tylko wymienionej przebudowy, ale również nakładkowego remontu ulic: Karłowicza, Czapińskiego, Królewskiej ( nr  66, 68, 70).

- Proponowane zadania remontowe przewyższają znacznie możliwości finansowe Rady Dzielnicy, biorąc ogół zadań statutowych Rady i potrzeby finansowe w poszczególnych dziedzinach (remonty placówek oświatowych, modernizacja ogródków jordanowskich, zieleni, program poprawy bezpieczeństwa, itd.) – uzasadniają w swej uchwale radni dzielnicy. Stan nawierzchni wymienionych w uchwale ulic od lat wymaga gruntownego remontu.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2017-07-20
Data aktualizacji: 2017-07-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź