Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na dworcu MDA powstanie nowoczesna winda

Jesienią tego roku ZIKiT planuje wymienić dźwig osobowy, który działa na Małopolskim Dworcu Autobusowym. Winda ma już ponad 15 lat, przez co jest mocno wyeksploatowana. Firma, która wygra w przetargu, poza dźwigu, będzie też odpowiadać za serwis urządzenia przez cały okres gwarancji, czyli minimum 3 lata.

Fot. tookapic.com
tookapic.com

Winda będzie bardziej nowoczesna i funkcjonalna niż do tej pory. Ponieważ dość uciążliwym problem są osoby bezdomne, które nocują w windzie lub traktują ją jak toaletę, nowa będzie miała przeszklone drzwi, mocne oświetlenie LED-owe oraz zostanie wyposażona w kamerę monitoringu.

Winda wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Oświetlenie ma zostać wbudowane w sufit i zabezpieczone przed kradzieżą. Panel sterowania windą będzie wyposażony w przyciski z oznakowaniem dla osób niewidomych, jak również w tradycyjne przyciski, ale bardziej odporne na akty wandalizmu. Także przyciski służące do przywołania windy na zewnątrz szybu będą posiadały opisy w alfabecie Braille’a.

Wymiana windy rozpocznie się po wakacjach, aby nie powodować utrudnień w szczycie sezonu turystycznego. Koniec prac przewidziano na 30 listopada 2017 roku.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat