Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Radni interpelują

Wniosek o dodatkowe pieniądze na remonty w ramach programu „Nowa Huta Dziś!”, problemy z zamówieniem taksówki przez telefon, wybieg dla psów w dzielnicy XVII oraz budowa ścieżki rowerowej przy ul. Stella-Sawickiego, to tylko część z tematów poruszonych przez radnych w interpelacjach międzysesyjnych. A o co jeszcze wnioskowali radni?

Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl
Paweł Krawczyk / krakow.pl

Radny Tomasz Urynowicz zawnioskował do prezydenta o zwiększenie środków finansowych na realizację programu „Nowa Huta Dziś!” jeszcze w tym roku budżetowym. Radny uzasadnia, że przyznanie dodatkowych pieniędzy na ten cel pomoże zwiększyć zakres remontów w dzielnicach, a konsekwentna realizacja programu w następnych latach będzie szansą na rozwiązanie problemu dotykającego jakości życia mieszkańców nowohuckich Dzielnic. Radny swoją prośbę opiera na dużej liczbie wniosków o remont zgłoszonych przez mieszkańców dzielnic nowohuckich.

interpelacja

Przewodniczący RMK Bogusław Kośmider złożył trzy interpelacje międzysesyjne. Pierwsza dotyczy dostępności do taksówek w Krakowie. Radny zastanawia się, dlaczego coraz trudniej jest zamówić taksówki w Krakowie korzystając z centrali telefonicznej, a jednocześnie wolne taksówki stoją na postojach. Radny zaznacza również, że takiego problemu nie mają Ci, którzy korzystają z pojazdów sieci Uber. Radny prosi o zasygnalizowanie tego problemu sieciom taksówkarskim.

interpelacja

Kolejna interpelacja radnego Kośmidera dotyczyła stanu realizacji projektu Krakowskiej Karty Mieszkańca. Przewodniczący Kośmider prosi również o załączenie do odpowiedzi opinii prawnych określających realność tego projektu, możliwe ryzyka i problemy.

interpelacja

Ostatnia interpelacja Bogusława Kośmidera dotyczy stanu zatrudnienia i wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych Miasta (wydziałach, biurach, zarządach, zakładach i spółkach).

interpelacja

Radny Wojciech Krzysztonek zwrócił się do prezydenta o możliwość budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Stella-Sawickiego (od ul. Orlińskiego do ul. Medweckiego).

Interpelacja

Radny Krzysztonek wskazał także na problem braku sygnalizacji świetlnej przy ul. Bieńczyckiej na wysokości wjazdu do os. Kolorowego. W swej interpelacji prosi o rozważenie montażu sygnalizacji.

Interpelacja

Z kolei Radny Michał Drewnicki w swojej interpelacji zwraca uwagę na potrzebę wyznaczenia terenu pod wybieg dla psów w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Interpelacja

Druga interpelacja radnego Drewnickiego dotyczyła zagospodarowania terenu zielonego pomiędzy Mistrzejowicami a Prądnikiem Czerwonym, a dokładniej Sudołu Dominikańskiego. Radny chciałaby stworzenia w tym miejscu ścieżki przyrodniczej, tras rowerowych w tym skoczni do downhillu.

Interpelacja

Ostatnia interpelacja radnego dotyczyła budowy wybiegu dla psów w Dzielnicy XV Mistrzejowice. –Rada Dzielnicy przez ostatnich kilka lat składała sprzeczne deklaracje odnośnie lokalizacji tej inwestycji. Czy udało się dojść do porozumienia i wskazać miejsce? Na jakim etapie znajduje się budowa? – pyta Michał Drewnicki.

Interpelacja

 

Interpelacje oraz odpowiedzi na nie dostępne są tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat