Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Działki w Czyżynach pod park: ważne decyzje sądów

Dwa ważne wyroki w sprawie działek w Czyżynach, na których ma być założony park, zapadły niedawno w Naczelnym Sądzie Administracyjnym i Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Instancje przychyliły się do argumentacji zawartej w skargach Gminy Miejskiej Kraków na decyzje dotyczące zwrotu terenów wywłaszczonych w okresie międzywojennym. Miasto planuje stworzenie parku w związku z realizacją projektu z III edycji Budżetu Obywatelskiego pt. „Zamieszkaj obok parku”.

Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl
Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Naczelny Sąd Administracyjny, po rozpoznaniu skargi kasacyjnej Gminy Miejskiej Kraków od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, w sprawie decyzji Wojewody Małopolskiego z 16 listopada 2015 r odnośnie do zwrotu wywłaszczonej nieruchomości, oznaczonej jako działki: nr 157/347 i nr 157/348 (powstałe z podziału działki nr 157/247), obr. 7 Nowa Huta, uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Krakowie do ponownego rozpoznania.

Ponadto Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, po rozpoznaniu skargi, między innymi, Gminy Miejskiej Kraków na decyzję Wojewody Małopolskiego z 21 grudnia 2016 r., w sprawie zwrotu działek: nr 158/18, nr 158/65, nr 159/11 i nr 159/28, obr. 7 Nowa Huta, uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji. To orzeczenie jest nieprawomocne.

Warto wiedzieć, że działki, których dotyczą postępowania zostały wywłaszczone na podstawie aktu prawnego z 26 października 1929 r., w związku z przebudową i poszerzeniem lotniska w Czyżynach. Obecnie jest to teren, na którym Miasto chce założyć park.

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat