Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pochwalą się PONE na spotkaniu z opolanami

We wtorek 13 czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie będzie dzielić się swoimi doświadczeniami z przedstawicielami Grupy Kapitałowej Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Grupa ta świadczy usługi w zakresie przesyłu, dystrybucji i sprzedaży energii cieplnej oraz elektrycznej na terenie dziewięciu województw. Krakowski MPEC zaprezentuje swoje działania w trzech strategicznych obszarach: likwidacji palenisk węglowych, rozwoju miejskiego systemu ciepłowniczego i poszerzaniu rynku ciepłej wody użytkowej.

Jednak głównym tematem poruszanym podczas spotkania będzie realizacja Programu Ograniczania Niskiej Emisji przez krakowski MPEC. Ewa Olszewska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK omówi natomiast pomoc finansową miasta dla właścicieli likwidujących paleniska węglowe.

Z procesem odzysku energii zawartej w odpadach przedstawiciele grupy zapoznają się w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów. W Krakowie w wyniku utylizacji odpadów powstaje energia cieplna w ilości odpowiadającej 10 proc. zapotrzebowania miasta i energia elektryczna w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu miejskich tramwajów.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie, al. Jana Pawła II 188.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-10
Data aktualizacji: 2017-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat