Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przyjdź i poznaj swoje prawa - warsztaty dla kobiet

Alimenty, przemoc domowa, akceptacja swojego ciała, samoobrona i fizjologia kobiet – te tematy zostaną poruszone podczas warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Kobiet w ramach projektu „Kobiety kobietom – aktywna mama przeciw wykluczeniom”.

Dzisiaj o godz. 10 Stowarzyszenie Kobiet zaprasza na al. Kasztanową 1 na zajęcia z cyklu „Pozytywne spojrzenie na siebie”. W programie interaktywne warsztaty, podstawy samoobrony, wykład na temat hormonów i płodności, oraz zajęcia z jogi.

O godz. 13 na ul. Reymonta 20/39 odbędą się warsztaty z cyklu „Pomoc w trudnych sytuacjach”. Blok skierowany jest głównie do kobiet walczących o alimenty. Podczas wykładu słuchaczki dowiedzą się jak skutecznie ściągać alimenty oraz jak nowe przepisy, obowiązujące od 1 czerwca, wpłyną na ich życie.

Warsztaty dotyczyć będą również sytuacji prawnej w rodzinie i rozwiązywania problemów. Zostaną poruszone m.in. tematy dotyczące prawa człowieka, procedury związane ze zgłaszaniem przestępstw, rozwód – uregulowanie spraw prawnych i majątkowych, jak uchronić się przed długami męża, oraz jak zabezpieczyć dzieci.

Zajęcia są bezpłatne, obowiązuje rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na stronie internetowej sprawakobiet.org.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-10
Data aktualizacji: 2017-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź